MARS logo

        MARS Polska
MARS Business Experience

Jesteś studentem ostatnich lat, a może właśnie skończyłeś studia magisterskie? Chciałbyś odbyć stażu jednego z najbardziej pożądanych pracodawców w Polsce? Marzysz o realizacji samodzielnych i niezależnych projektów?

Jeśli odpowiedziałeś tak na wszystkie pytania, to znaczy, że prestiżowy program MARS Business Experience jest stworzony właśnie dla Ciebie! 

KOGO SZUKAMY?
MARS Business Experience to propozycja dla studentów III, IV i V roku wszystkich kierunków studiów lub absolwentów studiów magisterskich, którzy dobrze znają język angielski, są nastawieniu na działanie i współpracę z innymi, a na swoim koncie mają pozauczelniane osiągnięcia, jak np. pierwsze doświadczenia zawodowe, działalność w organizacjach studenckich czy też nagrody w konkursach biznesowych. Jeśli dodatkowo potrafisz wyciągać wnioski z analizowanych danych, przejawiasz inicjatywę w działaniu, potrafisz budować pozytywne relacje i wytrwale dążysz do celu, doskonale odnajdziesz się na stażu w Mars Polska. Szukamy liderów i kładziemy duży nacisk na rozwój kompetencji przywódczych. Staż to pierwszy krok, by pozostać z nami na dłużej.

CZYM JEST MARS BUSINESS EXPERIENCE?
W trakcie MARS Business Experience będziesz realizować odpowiedzialne zadania wynikające z realnych potrzeb firmy. W Marsie od początku oferujemy możliwość realizacji samodzielnych i niezależnych projektów. Wszystkich współpracowników, bez względu na zajmowane stanowisko, darzymy zaufaniem, zapewniamy dużo swobody, ale jednocześnie oczekujemy zaangażowania i realizacji celów. To oznacza, że nie będziesz asystować szefowi swojego działu albo zastępować kogoś podczas urlopu, ale otrzymasz do realizacji własne projekty i opiekę bezpośredniego przełożonego. Każdy Stażysta ma okazję zaprezentować przed szerokim gronem wypracowane w trakcie stażu rekomendacje i rezultaty swojej pracy, bo Twoje zadania i projekty będą miały wpływ na prowadzony przez nas biznes zarówno od strony produkcji, jak i sprzedaży.

CO OFERUJEMY?
Staż trwa 6 miesięcy, od lipca do grudnia. Jest to szansa, by zostać z nami na dłużej – potrafimy docenić wyróżniających się współpracowników! Dlatego szukamy przede wszystkim osób, które będą dyspozycyjne w trakcie programu i po jego zakończeniu. W Marsie dbamy zarówno o zdrowie i komfort pracy, jak i o równowagę między pracą a życiem osobistym. Dlatego też w czasie trwania stażu staniesz się pełnoprawnym współpracownikiem Mars Polska. Podpiszesz umowę o pracę, otrzymasz comiesięczne wynagrodzenie (ok. 4800zł brutto) oraz pakiet benefitów pracowniczych – tak jak każdy z Marsjan!
 

PROCES REKRUTACJI
1 marca 2017 roku rozpoczynamy zbieranie aplikacji na tegoroczny MARS Business Experience. Na zgłoszenia przez aplikację on-line czekamy do 3 kwietnia włącznie. W tym czasie na bieżąco będziemy weryfikować aplikacje, aby od połowy marca do maja spotykać się z wybranymi osobami na rozmowach rekrutacyjnych i testach analitycznych. Kandydaci, którzy z powodzeniem przejdą ten proces już w czerwcu otrzymają od nas ofertę stażu. Staż startuje 4 lipca.

 

Daria Urbańczyk
Po pierwszych doświadczeniach zawodowych, wiedziałam, że wymarzonym dla mnie sektorem pracy będzie FMCG. Mars zwrócił moją uwagę ze względu na wartości, którymi się kieruje oraz skupienie na ciągłym rozwoju zawodowym pracowników.
Podczas półrocznego stażu w ramach MBE realizowałam projekt na fabryce czekolady. Staż pozwolił mi lepiej zrozumieć specyfikę pracy działu produkcyjnego, a także zależności i wpływ poszczególnych działów na efektywność produkcji. Kluczową zaletą było wsparcie doświadczonych managerów oraz możliwość wykazania się dużą samodzielnością i realnym wpływem na końcowy rezultat projektu.
Po zakończeniu stażu dostałam możliwość dalszego rozwoju w ramach MARS Leadership Program. Wzięłam udział w rekrutacji wewnętrznej i teraz realizuję pierwszy assignment w regionalnym zespole inżynierii przemysłowej. Przeczuwam, że moja przyszłość ma smak czekolady

Magda Drzewoszewska
Pracę w Mars Polska rozpoczęłam od Programu Praktyk Letnich MBE w 2012 roku. Moim zadaniem było wprowadzenie procesu planowania dostaw surowców, w celu ich optymalizacji dla fabryki suchej karmy dla zwierząt w Sochaczewie. Największym wyzwaniem było poznanie w tak krótkim czasie organizacji, a ogromnym zaskoczeniem samodzielność, którą miałam podczas realizacji projektu. Po sukcesie osiągniętym podczas praktyk zaproponowano mi pozostanie w firmie na Programie Rozwoju Specjalistów. Podczas 3 lat programu miałam okazję realizować projekt optymalizacji jednej z naszych linii produkcyjnych w międzynarodowym zespole. Byłam również liderem 25-osobowego zespołu produkcyjnego, a także realizowałam projekt związany z prognozowaniem popytu w dziale logistyki rynkowej w warszawskim biurze firmy. Obecnie zakończyłam Program Rozwoju i zgodnie z wytyczonym planem rozwojowym wróciłam do fabryki Czekolady na stanowisko Change Agenta dla linii Batonów i Ciastek. Zajmuję się standaryzacją, optymalizacją procesów i koordynowaniem wszelkich zmian w moim obszarze. Najbardziej cenię w Mars to, że w kwestii mojego rozwoju w organizacji wymagane jest zdecydowanie i branie spraw w swoje ręce. Lubię też otwartość Współpracowników i kulturę pracy zespołowej.

Marta Orłowska
Do MARS trafiłam przez MBE, od razu po studiach. Zachęciły mnie bardzo pozytywne opinie o atmosferze i kultowe marki. Dołączyłam do działu Logistyki Rynkowej, gdzie w zespole Magazynowania i Dystrybucji  pracowałam nad projektem w tematyce Sustainability. Duża samodzielność oraz odpowiedzialność bardzo mocno wpłynęły na mój rozwój. Po zakończeniu stażu zaproponowano mi kontynuację współpracy w ramach Mars Leadership Program. To 3 roczne, zróżnicowane assignmenty i mnóstwo możliwość zmierzenia się z dużymi biznesowymi wyzwaniami. Ja zaczęłam od roli Koordynatora Jakości w Logistyce Rynkowej, a obecnie w dziale Customer Marketingu zajmuję się rozwojem i wdrażaniem dedykowanych rozwiązań opakowaniowych dla kluczowych klientów.

Piotr Chrobak
Po uzyskaniu tytułu Inżyniera zacząłem się zastanawiać, co powinienem dalej zrobić. Rozpocząłem studia magisterskie, jednak ciągle brakowało mi możliwości skonfrontowania nabytej wiedzy z faktycznym jej wykorzystaniem, dlatego postanowiłem złożyć aplikację na program MBE 2015 i, jak się potem okazało, była to jedna z moich lepszych decyzji! Swój półroczny staż odbywałem w fabryce czekolady w Dziale Utrzymania Ruchu. Zadania, które otrzymałem okazały się bardzo wymagające, a do ich realizacji konieczne było zagłębienie się w najmniejsze szczegóły. Podejmując się jakiegoś zadania, nigdy nie zostałem jednak sam. Zawsze mogłem liczyć na wsparcie kolegów z zespołu, a także, co było nowością, wsparcie mojego Buddy. MBE to nie tylko praca, ale też możliwość poznania wspaniałych ludzi, uczestnictwo w wyjazdach firmowych i szerokim pakiecie szkoleń. To, co najbardziej urzekło mnie podczas odbywania stażu to poczucie, że jestem jednym ze współpracowników oraz swoboda w wykonywaniu powierzonych mi zadań. Obecnie jestem Inżynierem ds. Niezawodności w Dziale Utrzymania Ruchu fabryki czekolady. Moje zadania związane są z obsługą fabryki pod kątem niezawodności w rejonach, za które odpowiadam. Wszystko na to wskazuje, że czekolada zagości na dłużej w mojej karierze?!