MARS logo

        MARS Polska
O nas >

MARS work-life balance

Mars w wyjątkowy sposób dba o zdrowie i komfort współpracowników, jak również o równowagę między pracą a życiem osobistym. Nasi współpracownicy to nie roboty, a ludzie z krwi i kości, którzy jak każdy z nas przeżywają swoje problemy, wchodzą w nowe role życiowe, przeżywają radości i zmartwienia. Nie wszystko można zostawić za drzwiami biura, a Mars to rozumie i stara się pogodzić te dwa światy.

W MARS podchodzimy do pracy praktycznie. Ufamy naszym współpracownikom i pozostawiamy im wiele swobody, pozwalając na elastyczne planowanie własnej pracy, jednocześnie oczekując, że będą osiągać zamierzone cele.

 

Elastyczny czas pracy

Współpracownikom, którym charakter pracy na to pozwala, oferujemy możliwość skorzystania z elastycznego czasu pracy. Oznacza on dogodne kształtowanie godzin obecności w biurze z zastrzeżeniem, że należy przepracować w tygodniu 40h odpowiadających pełnemu etatowi pracy. Na co dzień, zwyczajowo, jesteśmy dla siebie dostępni w ramach godzin 10:00 – 15:00, co ułatwia współpracę. Dodatkowo oferujemy możliwości pracy zdalnej, tzw. home office.

Jest do doskonałe rozwiązanie szczególnie dla młodych rodziców, którzy mogą łatwiej łączyć pracę zawodową z wychowaniem dziecka, studentom, którzy kontynuują naukę i staż w Marsie.

 

Promocja zdrowia

Naszym współpracownikom oferujemy dostęp do siłowni i sali fitness, która mieści się w kompleksie biurowo-fabrycznym w Sochaczewie. Mają tam możliwość brania udziału w zajęciach fitness typu zumba, pilastes, które odbywają się przed lub po standardowych godzinach pracy. W Sochaczewie zapewniamy też dostęp do zakładowego boiska piłkarskiego oraz ścieżkę zdrowia w lesie.

Współpracownikom i ich rodzinom oferujemy też dostęp do pakietu MultiSport oraz dofinansowanie aktywności sportowych i kulturalnych, zależnie od indywidualnych preferencji współpracowników. Na miejscu w Sochaczewie działa też lokalny oddział Medicover.

Nasi współpracownicy uczestniczą w wielu prozdrowotnych akcjach profilaktycznych oraz są zachęcani do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych. Codziennie rano czekają na nich porcje świeżych warzyw oraz dofinansowane zdrowe posiłki w stołówkach.

Ergonomiczne biuro

Zgodnie z naszą kulturą organizacyjną opartą na egalitaryzmie pracujemy w open-space, co często utożsamiane jest z dużym poziomem głośności. Nasza przestrzeń biurowa urządzona jest tak, by utrzymywać niski poziom hałasu i zapewnić komfort pracy współpracowników. Ponieśliśmy kosztowne inwestycje w materiały podłogowe (specjalna wyciszająca wykładzina w biurze w Warszawie i wyciszające panele sufitowe w biurze w Sochaczewie), zainstalowaliśmy budki telefoniczne do cichej pracy i telekonferencji. Nasze biura urządzone są też zgodnie z zasadami ergonomii – regulowane biurka, piłki do siedzenia, zestawy słuchawkowe do dłuższych telekonferencji. Nasze biura są pełne zieleni, staraliśmy się o to, by było to naturalnie przyjazne środowisko pracy.

 

Sabbatical

Innowacyjnym, nadal mało popularnym wśród polskich firm rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z tzw. Sabbatical, czyli bezpłatnego urlopu z gwarancją powrotu do pracy po jego zakończeniu. W Mars po 7 latach można skorzystać z 6 miesięcy urlopu, a po 10 latach z całego roku. To doskonała do naładowania akumulatorów i np. wyruszenia w wymarzoną podróż dookoła świata.