MARS logo

        MARS Polska
O nas >

MARS work-life balance

Mars w wyjątkowy sposób dba o zdrowie i komfort współpracowników, jak również o równowagę między pracą a życiem osobistym. Nasi współpracownicy to nie roboty, a ludzie z krwi i kości, którzy jak każdy z nas przeżywają swoje problemy, wchodzą w nowe role życiowe, przeżywają radości i zmartwienia. Nie wszystko można zostawić za drzwiami biura, a Mars to rozumie i stara się pogodzić te dwa światy.

W MARS podchodzimy do pracy praktycznie. Ufamy naszym współpracownikom i pozostawiamy im wiele swobody, pozwalając na elastyczne planowanie własnej pracy, jednocześnie oczekując, że będą osiągać zamierzone cele.

 

Elastyczny czas pracy

Dla współpracowników, których charakter pracy na to pozwala, oferujemy możliwość skorzystania z elastycznego czasu pracy i pracy z domu. Oznacza on dogodne kształtowanie godzin obecności w biurze z zastrzeżeniem, że należy być w biurze w godzinach 10-15 i przepracować w tygodniu 40h odpowiadających pełnemu etatowi pracy. Jest do doskonałe rozwiązanie szczególnie dla młodych rodziców, którzy mogą łatwiej łączyć pracę zawodową z wychowaniem dziecka.

 

Promocja zdrowia

Naszym współpracownikom oferujemy dostęp do siłowni i sali fitness, która mieści się w kompleksie biurowo-fabrycznym w Sochaczewie. Mają tam możliwość brania udziału w zajęciach fitness typu zumba, pilastes, które odbywają się przed lub po standardowych godzinach pracy. W Sochaczewie zapewniamy też dostęp do zakładowego boiska piłkarskiego oraz ścieżkę zdrowia w lesie. Oferujemy też dofinansowanie kart MultiSport oraz możliwość rozliczenia faktur za aktywności sportowe i kulturalne, zależnie od indywidualnych preferencji współpracowników. Na miejscu w Sochaczewie działa też lokalny oddział Medicover.

Nasi współpracownicy uczestniczą w wielu prozdrowotnych akcjach profilaktycznych oraz są zachęcani do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych. Codziennie rano czekają na nich porcje świeżych warzyw oraz dofinansowane zdrowe posiłki w stołówkach.

Ergonomiczne biuro

Zgodnie z naszą kulturą organizacyjną opartą na egalitaryzmie pracujemy w open-space, co często utożsamiane jest z dużym poziomem głośności, szczególnie przy dużej liczbie pracowników. Nasza przestrzeń biurowa urządzona jest tak, by utrzymywać niski poziom hałasu i zapewnić komfort pracy współpracowników. Ponieśliśmy kosztowne inwestycje w materiały podłogowe (specjalna wyciszająca wykładzina w biurze w Warszawie i wyciszające panele sufitowe w biurze w Sochaczewie), zainstalowaliśmy budki telefoniczne w Warszawie i Poznaniu. Nasze biura urządzone są też zgodnie z zasadami ergonomii – regulowane biurka w warszawskim i sochaczewskim biurze, piłki do siedzenia, zestawy słuchawkowe do dłuższych telekonferencji.

Staramy się też, by nasza biurowa przestrzeń wspólna sprzyjała wypoczynkowi i regeneracji w trakcie przerw. W Warszawie to przytulny Mars Pub, w Sochaczewie kanapy i piłkarzyki, czy też możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza w czasie spaceru po lasku.

Sabbatical

Innowacyjnym, nadal mało popularnym wśród polskich firm rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z tzw. Sabbatical, czyli bezpłatnego urlopu z gwarancją powrotu do pracy po jego zakończeniu. W Mars po 7 latach można skorzystać z 6 miesięcy urlopu, a po 10 latach z całego roku. To doskonała do naładowania akumulatorów i np. wyruszenia w wymarzoną podróż dookoła świata.